SLIDER aplikácie

Aplikácie, ktoré vám pomôžu v podnikaní

Žijeme v digitálnej dobe, kedy sa písacie stroje nahradili notebookmi a pevné linky smartfónmi. Práve vďaka smartfónom sa uľahčila komunikácia medzi ľuďmi a vďaka mobilným aplikáciám sa uľahčil život ako taký.

V tomto článku vám prinesieme prehľad aplikácií, ktoré vám uľahčia podnikanie a prinesú lepšie rozvrhnutie pracovného času. Aplikácie sú rozdelené do 5 kategórií podľa ich využitie v podniku.

Sledovanie pracovného času

Aplikácia Toggl bola vytvorená v roku 2006 v Estónsku a slúži na sledovanie času. Podnikom pomáha v reportovaní projektov a identifikácii ich časovej náročnosti. Na základe toho vedia transparentne preukázať, koľko času venovali danému projektu. Aplikáciu môžu využiť aj zamestnanci pre hodnotenie osobnej produktivity.  

Flipd (celý názov Flipd Focus & Study Timer) je výbornou pomôckou pre sledovanie produktivity. Zaznamenáva čas, ktorý venujete práci, vzdelávaniu, čítaniu alebo sociálnym sieťam. Vďaka tomu sa budete vedieť zlepšiť v tých oblastiach, ktorým venujete najmenej času a naopak obmedziť tie aktivity, ktoré vám zaberajú najviac a sú neefektívne.

Niečo zo slovenského trhu. Aplikácia neZávislosť vznikla na ochranu užívateľov pred závislosťou na internete, resp. smartfónoch. Zachytáva čas, ktorý ste venovali využívaniu mobilu a jednotlivým aplikáciám a všetko to zobrazuje v prehľadných grafoch. Aplikácia tiež ponúka test internetovej závislosti.

Komunikácia

Komunikačným nástrojom vo firmách môže byť okrem e-mailovej komunikácie aj aplikácia Slack. Slúži ako kombinácia komunikátora, e-mailu a sociálnej siete. Buď môžete využiť priame správy, ktoré sú určené pre kontaktovanie kolegov, alebo kanály, ktoré sú určené pre komunikáciu tímu alebo celého oddelenia.  

Asi najznámejšou aplikáciou na komunikáciu je Skype. Slúži na komunikáciu medzi pracovníkmi, ale aj obchodnými partnermi alebo klientmi. Výhodou je možnosť využiť video hovory alebo okamžité správy. Pre podnikateľský sektor je vytvorená aplikácia Skype for Business.  

Zoznam úloh

Ak máte veľa pracovných úloh a neviete čomu sa skôr venovať, potom je tu aplikácia Trello. Bola vytvorená tak, aby zobrazovala úlohy v členení na „treba urobiť“, „prebieha“ a „dokončené“. Výhodou je vytváranie viacerých násteniek pre jednotlivé projekty.

Evernote je aplikácia, vďaka ktorej máte poznámky vždy so sebou. Tie sa automaticky synchronizujú a máte ich na jednom mieste (vo vašom konte). Základná verzia je bezplatná a jej systém je podobný aplikáciám ako Outlook či Thunderbird.

Zoznam dokumentov

Ak potrebuje prístup k väčším súborom, ako sú len krátke poznámky, potom je tu aplikácia Google Drive. K využívaniu tejto aplikácie je potrebné mať vytvorený účet. Dokumenty potom môžete vytvárať, upravovať, zdieľať a máte k ním vždy prístup.

Dropbox je aplikácia určená na ukladanie a zdieľanie rôznych súborov. Jej zakladateľ Drew Houston ju vytvoril za účelom prístupu k súborom z rôznych zariadení. Dropbox je dobré využiť ak potrebujete otvoriť súbory, ktoré máte uložené v práci a momentálne pracujete z domu.  

Odreagovanie

Ak máte kreatívne zamestnanie a potrebujete sa odreagovať a prísť na nové myšlienky, vyskúšajte Headspace. Ide o aplikáciu, ktorá vám pomôže meditovať. Niekedy vám chvíľka meditácie pomôže naštartovať vaše myslenie a vrátiť sa k práci s novými nápadmi.

Aplikácie Rain RainCoffitivity fungujú na rovnakom princípe. Stimulujú vám šum vody alebo ruch kaviarne. Vďaka týmto vplyvom sa budete vedieť lepšie sústrediť a odolávať negatívnym vplyvom pracovného prostredia.

Dúfame, že sme vám týmto prehľadom aplikácií vo vašom podnikaní pomohli. Nami vyskúšané a odporúčané – Slack, Trello a Google Drive.

Comments are closed.